Portakal Desenli Epoksi

Epoksi kaplama uyguşamaları arasında yaygın olarak kullanılan portakal kabuğu desenli epoksi zemin kaplama kayganlığı önleyiciliğin yanında, antibakteriyel yapısı ve kolay temizlenebilmesi ile de avantaj sağlamakta ve sağlığa hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Epoksi sektöründeki ismiyle  olarakta bilinen bu uygulama hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Portakal kabuğu epoksi nedir?

Portakal Desenli Epoksi Zemin Kaplama

Portakal kabuğu desenli epoksi zemin kaplama  özel bir epoksi kaplama uygulamasıdır. Uygulanan zeminler için sürtünme kaynaklı aşınmalara ve kayganlığa karşı bir direnç kazandıracaktır. Kazanılan bu direnç ile zemin kullanımı oldukça güvenli hale gelmektedir.

Portakal görünümlü epoksi, evlerin, işyerlerinin, fabrikaların, alışveriş merkezlerinin ve daha birçok yerin zemin ve yer kaplanmasında kullanılmaktadır. Portakal desenli epoksi kaplamalar, zeminin en iyi ve kaliteli olarak kaplanmasının yanı sıra, dekoratif olarak da iyi bir görüntü sağlamaktadır. Dekoratif zemin kaplama uygulamalarımızı incelemek isterseniz kaplan-zemin-kaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Portakal kabuğu epoksi zemin kaplamanın avantajları

Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Zemin Kaplama

Portakal kabuğu desenli epoksi kaplama özel bir tasarım ve işlevi olduğu için öne çıkmakta ve bu nedenle tercih edilmektedir. Portakal kabuğu desenli epoksi zemin kaplama, pek çok alanda tercih edilmekte ve bu alanlar genellikle yoğun yaya trafiği olan alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özel kaplama türünün en önemli özelliği, portakal kabuğunun üzerindeki desenler gibi, zemine uygulanmasıdır. Bu şekilde zemin kayganlığı önlenmiş ve güvenlik sağlanmış olacaktır.

Portakal kabuğu epoksi kullanım alanları

Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama

Kaplama türleri arasında en etkini olan portakal kabuğu desenli epoksi zemin kaplama, kullanım alanları konusunda çok çeşitlilik göstermekte ve bu nedenle fiyatları da oldukça ekonomik olmaktadır.

Portakal desenli epoksi uygulaması fabrikalar, alışveriş merkezleri, otoparklar, hastaneler gibi endüstriyel zeminler için kullanılmakta ve kayganlığa, temizliğe ve toza karşı direnci nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Bu kaplama türünün yapılması esnasında, her türlü renk seçeneği bulunmakta ve buna göre gerekli olan tercihler en iyi şekilde yapılmaktadır.

Portakal kabuğu epoksi özellikleri

  • Portakal desenli görünüme sahiptir
  • Dekoratif ve renkli olduğu için estetiktir
  • Kaymama özelliği ile güvenlidir
  • Yaya ve araç trafiğine dayanınıklıdır
  • Sıvı, yağ ve sınırlı kimyasallara dayanıklıdır
  • Yekpare bir uygulamadır
  • Bakım maliyeti düşük ve ekonomiktir
  • Kolay temizlenme özelliğine sahiptir
  • Uzun yıllar kullanıma uygundur